100 TL ye Web Sitesi Yapanlar

100 TL ye Web Sitesi Yapanlar

Saygı değer müşterilerimiz herkese merhaba;

Bu yazımızda piyasada kendini web master, kurumsal web ajans vs şeklinde tanıtıp size göstermelik bir site yapıp sonra ortadan kaybolan kişilerden bahsedeceğim.


Bir önceki blog yazımda belirttiğim gibi web sitesi üzerine bir çok ücretsiz yazılım bulunmakta. Bu ücretsiz yazılımların kurulumu çok basit olduğundan 12 yaşındaki bir çocuk bile güzel bir web sitesi yapıp satabilir. İlgili kişiler kampanyalı doman fiyatlarından genelde 1$ üzerinden alan adlarını kayıt ederler piyasada 5 tl ye satılan en kalitesiz hostinglerden satın alıp bu hostinglere ücretsiz bir web tabanlı yazılım kurup piyasaya satarlar. Bu gibi kişiler genelde işlerini online olarak yaptıkları için yüz yüze görüşmeniz imkansız olacaktır ve önce işlerini teslim edip sonra paralarını aldıkları için sizin için güven arz edecek ve alış veriş yapmanıza sebep olacaktır. Bu aşamaya kadar hiç bir sorun yokmuş gibi görünse de işleme ilk adımınız dan itibaren nakit ve zaman kaybınızı başlatmış oluyorsunuz. ilgili kişiler önce sizinle ilgilenip sonra ortadan kaybolup sizi kocaman bir kod yığınıyla baş başa bırakıyorlar. Kurdukları yazılımları teması warez ( kırık, hacklenmiş) olduğundan bir süre sonra herhangi bir güncellemede siteniz uçup gidiyor. Alan adınız ilgili kişi tarafından kayıt edildiği için şifreleri de genelde tarafınıza verilmediği için çoktan uçup gitmiş oluyor. Ortada görüntüsü kaymış bir site ve bir defa alınıp başkası tarafından tekrar düşmeden alınması imkansız olan alan adınız uçmuş oluyor. 


Zaman ve nakit kaybınızı engellemeniz açısından işlerinizi profesyonel yazılım uzmanlarına yaptırmakta özen gösteriniz. Aksi takdirde ucuz etin tiridi yenilmez lafını tekrar tecrübe etmiş olacaksınız.


Saygılarımla.DİĞER BLOG / DUYURU